sobota, 7 lipca 2012

Nasza pierwsza rakieta

Może się zdawać, że jestem monotematyczna... ale tegoroczny sezon wiosenno - letni obfituje w ważne wydarzenia sportowe.
A ja jestem fanką pewnych sportów... . I tak, jak piłka nożna w ogóle mnie nie rajcuje, tak tenis ziemny, a i owszem... .
Oglądałam półfinał Wimbledonu, między Agnieszką Radwańską a Angelique Kerber, Niemką pochodzenia polskiego, prywatnie - bliską koleżanką Agnieszki.
I tu, moje uznanie dla obu Pań. Prywatnie - koleżanki, razem robiące zakupy, razem spędzające wolne dni na plaży... . Potrafią oddzielić życie prywatne od... rywalizacji sportowej. Brawo. Nie każdy potrafi.
Wygrała Agnieszka.
I dzisiejszy finał... . Agnieszka Radwańska vs Serena Williams. 
Nasza Isia (mam nadzieję, że panna Agnieszka wybaczy mi to zdrobnienie), zwinna, gibka i niesłychanie wytrzymała zarówno fizycznie jak i psychicznie 23-latka stanęła naprzeciwko cyborga. Stanęła do walki z trzydziestoletnią wytrawną tenisistką, dla której zwycięstwo w Wimbledonie to kolejny etap w paśmie sukcesów, być może... ostatni już... bo wiek, mówi sam za siebie. Kondycja już nie ta... . 
Po pierwszym secie mogło się wydawać, że reszta będzie tylko formalnością, zgodnie z przepowiednią ojca Sereny, ale... drugi set jednak należał do Agnieszki. 
W ostatnim, trzecim secie, cyborg wyciągnął swoją broń... . Ta broń miała wielkie poparcie w... doświadczeniu... . 
Dla mnie, mimo, że Isia nie zdobyła złota, to jednak... zwyciężyła. 

9 komentarzy:

 1. I enjoy tennis,I support the blonde of Russia,but today is the election day here in Libya after 45 years of propaganda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Abdullatif, the blonde is not of Russia, but of Poland.. . It's the different. We are not the part of Russian Imperium. This is the same situation, if you would like to suppose, that Libia is the part of Iran... .

   Usuń
  2. Oh dear Anna, I know that Poland is free big European country , I visited Poland I stayed in Sopot(small beautiful city) in north I swim in Baltic Sea during (Solidarity)in Gdansk.
   I mean the Russian Sharapova, not the Polish.

   Usuń
  3. Dear Abdullatif, so it was a great mistake... . Our Polish Agnieszka Radwańska is the second and Maria Sharapova is the third in WTA Tour's Ranking.
   Poland is beautifull country, particularlly seaside... (in my opinion). I like Sopot too... .
   A'propos election day in Libya - congratulations. It's a very special day in It's history. Regards. :-)

   Usuń
 2. ...Szkoda, że nie ma medalu aczkolwiek ode mnie go ma! Zagrała ten mecz świetnie!

  Serdeczności zasyłam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Meg, Isia zagrała medalowo, to prawda. Jestem przekonana, że za rok rozniesie Wimbledon. Również gorąco pozdrawiam. :-)

   Usuń
  2. Meg, Isia zagrała medalowo, to prawda. Jestem przekonana, że za rok rozniesie Wimbledon. Również pozdrawiam gorąco. :-)

   Usuń
 3. Oba mecze Radwańskiej oglądałem. Kiedyś sobie tak rekreacyjnie odbijałem w tenisa. Jeśli chodzi o mnie, to od zawsze kibicuję siatkarzom. Nie tylko wtedy, gdy wygrywają, to to najłatwiej wtedy deklarować się kibicem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do siatkówki mam specjalny stosunek... . Sama kiedyś trenowałam. Ale... to bardzo dawne czasy. Pozdrawiam serdecznie, Tojav. :-)

   Usuń

Komentuj... nie obrażaj... :-)