poniedziałek, 16 kwietnia 2012

Brakuje mi...

Chyba każdy dorosły człowiek wraca wspomnieniami do chwil, kiedy... po prostu było mu dobrze na świecie. A szczególnie wracamy do takich chwil, kiedy w obecnej jest nam źle.
Ostatnio coraz częściej wspominam mój rodzinny dom. Może to mój wiek, skłaniający do refleksji, a może po prostu to, że wtedy... byłam beztroską nastolatką, rozpieszczoną jedynaczką... .
Ale wracam do atmosfery sobotnich wieczorów. Nie wiem dlaczego, ale tkwią mi one w pamięci. Perspektywa całej niedzieli spędzanej z moimi ukochanymi rodzicami była dla mnie niezwykle radosną. Uwielbiałam z nimi... po prostu być. Ale pamiętam rzeczoną już wyżej sobotę. Rodzice w salonie, odpoczywający, w tle w TV wieczorny "Monitor" prowadzony przez pana Małcużyńskiego, ja, na kanapie obok mamy, tata w swoim fotelu. Przed nami na stole kolacja. I rozmowy. Ta... lekkość rozmowy. I płynne przechodzenie z tematu na temat. A ponad tym niezwykła atmosfera... spokoju i bezpieczeństwa. Tę chwilę potrafię sobie dzisiaj wyobrazić, przywołać w pamięci nastrój owych sobotnych wieczorów. I tak mi ich dzisiaj brakuje... .

5 komentarzy:

 1. Każdy ma takie wspomnienia i specyficzne chwile, za którymi tęskni. Ja np. uwielbiałam gdy na dworze szalała burza, bo mama w strachu odłączała wszystko z prądu, zapalała świecę i opowiadała o różnych zdarzeniach ze swoich młodzieńczych lat. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tylko do pozazdroszczenia - nie kazdy miał taki dom - ja nie mam takich wspomnień :))

  OdpowiedzUsuń
 3. ...bardzo tęsknię i bardzo brakuje mi Kochanych śp. już Serc...mojej Mamy, Taty, Babci...brakuje mi letnich wieczornych rozmów pod drzewem papierówki, brakuje mi wspólnie słuchanego z Tata niedzielnego , porannego programu radia "Moskwa", brakuje mi szydełkowania z Mamą...brakuje mi bajek opowiadanych przez Babcię...i rodzinnych biesiad przy herbacie po niedzielnym wspólnym obiedzie...Wspominam te chwile, tulę je w sercu i pielęgnuję opowiadając mojej Córce o jej Dziadku, Babci , których pożegnała gdy miała 9 i 10 lat i o Prababci i Pradziadku, których zna jedynie ze zdjęć...

  Serdeczności!

  OdpowiedzUsuń
 4. czuję to samo:(... chciałabym porozmawiać o ważnych dla mnie sprawach, żeby poznali wnuków, żeby byli po prostu....

  OdpowiedzUsuń
 5. Thanks for post. It’s really informative stuff.
  I really like to read.Hope to learn a lot and have a nice experience here! my best regards guys!

  OdpowiedzUsuń

Komentuj... nie obrażaj... :-)