piątek, 21 lutego 2014

Czytaj... czyli zakręcona Madzia

A dlaczego o książce będzie tutaj? Ano dlatego, że jednak Koko Country jest bardziej poczytne... .

Ale... ad rem...

Madzia Kociołek jest trzydziestopięciolatką. Mieszka w Krakowie z rodzicami i młodszym bratem. Jest dziewczyną... zwykłą, niewyróżniającą się. Zakompleksioną. A przez to nieśmiałą. A przecież wiadomo, że przebojowym żyje się lepiej, łatwiej i... co tu się oszukiwać... przyjemniej.

Autorką Zakręconego życia Madzi Kociołek jest Edyta Świętek. Ekonomistka, pisząca powieści przeznaczone dla kobiet. Przy czym nie są to typowe czytadła dla pań... .

W powieści Autorka występuje w roli Głosu Sumienia, który podpowiada, popycha Madzię do działań. Jakich? Oczywiście do zmian zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych. Czy Madzia posłucha Głosu? Oczywiście. Chociaż... nie zawsze. A wtedy... sprawy się nieco komplikują... .

Powieść jest napisana lekko, z dowcipem, chociaż nie brakuje tu również scen dramatycznych... . Jest trochę bajkowo, trochę zwyczajnie, trochę nierealnie i trochę codziennie. 

Ja Madzię dosłownie... połknęłam. I znowu miało miejsce kłamstwo: "jeszcze jeden rozdział i już idę spać"... . :-) Nie potrafiłam oderwać się od książki... .

Polecam tę lekturę paniom zarówno nastoletnim jak i w wieku dojrzałym i jeszcze starszym. Historia Madzi jest przeznaczona dla pań w każdym wieku.

Książkę z przemiłą dedykacją dostałam od Autorki. Jeszcze raz... dziękuję. 


5 komentarzy:

 1. A ja dziękuję za przeczytanie książki i miłe słowa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze raz dziękuję. Serdeczności :-)

   Usuń
 2. Chętnie przeczytam, zapowiada się bardzo ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dopisuje do " pamietniczka". Moze uda mi sie zdobyc... Wszystkich ksiazek nie jestem w stanie kupic. :)

  OdpowiedzUsuń

Komentuj... nie obrażaj... :-)