sobota, 4 września 2010

Prezent

Czekałam kiedyś na przesyłkę. To był prezent od mojej lepszej połowy. Razem wybraliśmy, skonsultowaliśmy "za" i "przeciw". Ale, problem był z tym, że owo "coś" dużo ważyło. A transport miał być - przez całą Polskę. No więc kurier. Obdzwoniłam, ceny - jak na kuriera przystało - wysokie. 
Otóż zastanowiła mnie oferta jednego, z rodzimych naszych kurierów: do pięćdziesięciu kilogramów - przyjmują paczki do transportu, bez problemu. Powyżej pięćdziesięciu - nie ma takiej możliwości... . Dopiero... od stu kilogramów - towar przewożony jest na palecie.
Polska to jest bardzo dziwny kraj... . I mimo, że już żyję na tym świecie ponad pół wieku, jestem wciąż zaskakiwana różnymi absurdami. Polska, to jest naprawdę bardzo dziwny kraj... .

1 komentarz:

  1. A dziwny kraj, dziwny... O ile mam okazję rozmawiać z obcokrajowcami to się wiecznie czemuś dziwią... Ostatni goście z innych krajów dziwili się barami mlecznymi. Z niekłamaną i nieskrywaną dozą podziwu dla tegoż rodzaju gastronomii... Ot taki nasz polski koloryt. I można narzekać albo się przyzwyczaić... ;)

    OdpowiedzUsuń

Komentuj... nie obrażaj... :-)