piątek, 8 stycznia 2010

O roku ów!

Kto Ciebie widział w naszym kraju! Ciebie lud dotąd zowie rokiem urodzaju. 
Powtarzając za Wieszczem Adamem, na pewno będzie to rok urodzaju choćby ze względu na koncerty. Wszak rok 2010 jest ogłoszony rokiem Fryderyka Chopina. Przewidzianych jest ponad 2 tysiące wydarzeń artystycznych.
Pamiętam, w 1992 roku, miałam przyjemność być na koncercie Placido Domingo w Zabrzu. Występował tam on na zaproszenie profesora Zbigniewa Religi. Był to koncert harytatywny "Serce za serce". Galę prowadził oczywiście, nienagannie ubrany Pan Bogusław Kaczyński z uroczą, acz mało znaną Prezenterką, ubraną niezbyt stosownie do okoliczności.
Wczoraj, w Filharmonii Warszawskiej, Pan Minister Kultury i Sztuki oficjalnie otworzył Rok Chopinowski. Inauguracyjny koncert poprzedziła rozmowa w foyer z Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym Filharonii Narodowej oraz z Szefem Narodowego Instytutu Filharmonii , którą prowadziła ta sama Prezenterka. Jej toaletę przemilczę. 
Aż w końcu zabrzmiał Wielki Polonez Es-dur op.22 w wykonaniu światowej sławy pianisty Lang Lang'a. Po Grand Polonaise, usłyszeliśmy ulubiony utwór Chopina - Koncert Fortepianowy f-moll op.21. 
Rok Chopinowski został otwarty! Będzie się działo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentuj... nie obrażaj... :-)