czwartek, 28 stycznia 2010

Pokrzywy, nasturcje i wypadanie. Pielęgnacja włosów cz.II

Nic nowego nie powiem twierdząc, że codziennie wypada nam około 50 włosów. A szczególnie w okresie wiosny i jesieni - nawet do 80. Jeśli wypada ich więcej - może to świadczyć o chorobie lub złej diecie. Jeśli następuje ich gwałtowne wypadanie - wtedy należy zgłosić się niezwłocznie do lekarza.
Wspomniałam o złej diecie. Aby włosy były zdrowe i nie wypadały należy w swoim jadłospisie, przez cały rok, uwzględnić warzywa, owoce, nabiał i białko zwierzęce. Białko odbudowuje nowe włosy na miejsce tych, które wypadły.
Dzisiaj - słowo o kuracjach ziołowych na wzocnienie włosów i przeciw ich wypadaniu.
Na początek proponuję nalewkę ziołową na wzmocnienie włosów:
Po jednej łyzce stołowej: liści pokrzywy, korzenia łopianu, ziela skrzypu i szyszek chmielu wymieszać, przesypać do słoika i zalać spirytusem. Odstawić na dwa tygodnie. Przelać przez gazę lub sito, a otrzymaną nalewką smarować skórę głowy 3 razy w tygodniu.
I przepis na tonik z rzepy, stosowany przy wypadaniu włosów:
Dużą rzepę zetrzec na tarce (na drobnych oczkach), lub przepuścić przez sokowirówkę. Otrzymany sok wetrzeć w skórę głowy na pół godziny przed myciem.
I jeszcze jedna nalewka ziołowa wzmacniająca włosy przeciwko wypadaniu:
Tym razem należy wziąć po garści: kwiatów i liści nasturcjii oraz świeżej pokrzywy, zalać 250 ml spirytusu i zmiksować. Uzyskaną nalewkę przelać do butelki ze szczelnym zamknięciem i po dwóch tygodniach wcierać w skórę głowy i we włosy, na godzinę przed myciem. 
Przy wypadaniu włosów wskazane jest ich przemywanie co drugi dzień lotionem, przygotowanym z garści suszonych pokrzyw, zalanych szklanką zagotowanego octu owocowego, przestudzonym i przelanym przez gazę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentuj... nie obrażaj... :-)